straż pożarna / opolskie / 2015

Pożar hali w Leśnicy


W dniu 27 sierpnia 2015 r. o godz. 11:14 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta powiatowego PSP w Strzelcach opolskich otrzymał informację o pożarze hali produkcyjnej w miejscowości Leśnica.

Do zdarzenia zadysponował 3 zastępy z JRG Strzelce Op. wraz z dowódcą i zastępcą dowódcy JRG, po 2 zastępy z OSP Leśnica, Zalesie Śląskie, Raszowa i Wysoka oraz po jednym zastępie z OSP Ujazd, Kalinowice, Januszkowice. Na miejsce pożaru udał się Komendant Powiatowy PSP w Strzelcach Opolskich st. bryg. Wojciech Lisowski. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że: pali się hala produkcyjna wypełniona słomą i maszynami do produkcji peletu, na zewnątrz zakładu palą się bele słomy i składowany na dużej powierzchni pelet, wszyscy pracownicy opuścili obiekt przed przybyciem pierwszych zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej. KDR prosił o dodatkowe siły i środki.

Na miejsce pożaru udali się oficerowie z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu. Dyżurny na prośbę kierującego działaniem ratowniczym zadysponował dodatkowo zastępy z JRG nr 1 w Opolu, JRG nr 1 i 2 w Kędzierzynie Koźlu oraz z JRG w Krapkowicach. Zadysponował Pluton Drugiej Kompanii Gaśniczej Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego „Kędzierzyn Koźle” w skład której weszły OSP z Kamienia Śląskiego, Strzeleczek, Kórnicy, Jasiony, Odrowąża oraz samochód operacyjny z JRG Krapkowice z zastępcą dowódcy kompani. Na miejsce zdarzenia zadysponowany został samochód dowodzenia i łączności z KW PSP w Opolu oraz Ciężki Samochód Cysterna z JRG nr 1 Kędzierzyn Koźle. Na miejsce pożaru udali się także Zastępca Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Marek Matczak i Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Strzelcach Opolskich st. kpt. Damian Glik.

Ok godz 18:30 kierujący działaniem ratowniczym poprosił SKKP w Strzelcach Opolskich o zadysponowanie zastępów celem podmiany zastępów z powiatu strzeleckiego. Dyżurny zadysponował zastępy: JRG Strzelce Opolskie, OSP Zawadzkie, Staniszcze Wielkie, Łaziska, Kadłub. Działania gaśnicze zakończono ok godz 24, na miejscu celem dozorowania pogorzelska zostały zastępy z JRG Strzelce Opolskie, OSP Łaziska, Zawadzkie i Leśnica.

Następnego dnia na miejsce pożaru celem dogaszenia pogorzeliska dyżurny zadysponował zastępy JRG Strzelce Opolskie, OSP Zalesie Śląskie, Raszowa, Kadłub, Sucha, Leśnica, Wysoka. Działania gaśnicze zakończono w dniu 28.08.2015 r. ok godz. 16.


Inne fotoreportaże